Błąd #4/4 Brak konkurencyjnej strategii cenowej, w celu utrzymania ruchu na stock’ach

Ustalanie cen to kolejny obszar, w którym pożądana jest optymalizacja, którą również łatwo osiągnąć dzięki odpowiedniemu rozwiązaniu do zarządzania feedem. Poszukaj dostawcy rozwiązania z narzędziem do dynamicznego kształtowania cen, aby mieć pewność, że zawsze wyprzedasz swoich konkurentów, aż do wyczerpania zapasów, zachowując przy tym swój założony zysk.

Wady braku rozwiązania do dynamicznego kształtowania cen dającego porównanie ze stanem rynku nie mogą być przeceniane. Jeśli ceny nie są zbieżne z krzywą popytu i podaży, Twój zapas pozostanie niesprzedany, podczas gdy konkurenci będą mieli wyprzedane produkty i będą mogli szybciej inwestować w kolejne linie i dalszą ekspansję.

Korzystanie z odpowiedniego narzędzia do zarządzania feedem produktów zdecydowanie ułatwi to zadanie, podczas, gdy ręczne wykonanie staje się niemal niemożliwe.

Konkurencja strategia cenowa, nie służy tylko do wyprzedzania konkurencji. Może być również istotnym narzędziem dla marek i sprzedawców detalicznych, którzy sprzedają unikalne produkty. Jest to część kompletnej strategii mającej na celu utrzymanie zapasów, poruszanie się w zmiennych warunkach sprzedaży, a także takiej, która zapewnia długoterminowy potencjał wzrostu poprzez zwiększoną płynność.

Repricing nie zawsze oznacza również obniżanie cen – chodzi raczej o spełnienie oczekiwań konsumenta co do rodzaju sprzedawanego towaru lub jego pożądanego wydatku (często ma to miejsce w przypadku zakupu prezentów). Wyższa cena może czasem stanowić zapewnienie o jakości towaru – i jest to najczęściej spotykane w przypadku marek unikatowych lub luksusowych. Zazwyczaj trzeba tu trochę poeksperymentować.

Znalezienie właściwej ceny (we właściwym czasie) może być trudne do przewidzenia i szybkiego dostosowania przy użyciu ręcznych systemów do zarządzania feedem, ale dzięki odpowiednim narzędziom, rozwiązanie do zarządzania feedem produktowym powinno umożliwić testowanie wielu cen lub rabatów i zapewnić wymierne wskazówki dotyczące przyszłego sukcesu.

Podobnie jak w przypadku wielu innych rzeczy, użycie odpowiedniego narzędzia może być czynnikiem decydującym o sukcesie Twojego biznesu online.

Zastanawiasz się jakie narzędzie spełni te oczekiwania? Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z naszym ekspertem Krzyśkiem: krzysiek@marketplaceme.com

Udostępnij :