Dotrzyj na Zalando, dzięki naszej współpracy z ChannelEngine

Wyniki najnowszych badań pokazują, że moda to największy segment rynku, którego wartość w 2020 roku wyniosła 717 993 000 USD. Szacuje się, że roczny wzrost tego sektora osiągnie 8,4%, a tym samym jego wartość w 2024 roku wzrośnie do 991 618 000 USD. 24% łącznych obrotów rynku do 2024 roku generować będzie sprzedaż internetowa.

Zalando, obecne na siedemnastu rynkach europejskich, ma ambicje stać się głównym miejscem zakupów modowych w Europie. Niemiecka firma daje innym sprzedawcom możliwość oferowania produktów na swojej platformie, aby mogli zwiększyć zasięg i asortyment. Innymi słowy, cytując Zarząd Zalando: „Jeżeli czegoś nie ma na Zalando, to produkt ten nie istnieje – co oznacza, że sprzedający muszą dostosowywać się do warunków sprzedaży narzucanych przez Zalando”.

ChannelEngine – dostawca usługi integracji dla firmy Nelson Shoes na platformie Zalando

Do niedawna marki dodawały towary na Zalando umieszczając pliki w formacie bulk, korzystając z EDI (elektronicznej wymiany danych). Dzięki wprowadzeniu zDirect, nowego interfejsu programu aplikacyjnego (API), obecnie można to robić automatycznie i w czasie rzeczywistym. ChannelEngine to pierwszy integrator platform sprzedażowych, który potrafi łączyć firmy oferujące różne marki z Zalando za pomocą tego API, tak jak miało to miejsce w przypadku firmy Nelson Shoes.

W zeszłym tygodniu firma Nelson Shoes rozpoczęła sprzedaż na Zalando, największej europejskiej platformie modowej i lifestyle’owej. Nelson Shoes to pierwszy holenderski multibrandowy detalista, który dołączył do Partnerskiego Programu Zalando. Większość produktów jest obecnie sprzedawanych przez Zalando w Niderlandach, ale wkrótce firma rozszerzy swój internetowy biznes na Belgię i Niemcy.

Dlaczego ChannelEngine? Gdyż zbudowaliśmy wiodącą infrastrukturę e-commerce pozwalająca naszym klientom korzystać ze swojego sklepu lub systemu back-end, tak aby mogli oferować swoje produkty konsumentom na całym świecie. Zapewniając płynną integrację pomiędzy firmami i platformami umożliwiamy automatyzację i maksymalizację potencjału sprzedażowego na międzynarodowym rynku. Łączymy partnerów z Zalando zDirect, sprzedażowym portalem platformy dla osób nie będących programistami. Zawiera ona różne narzędzia, takie jak Product Status Report czy PSR, dostarczające skrótowe informacje na temat statusu produktu w systemie Zalando. Detalistom, którzy magazynują swoje produkty w Zalando, ChannelEngine może zapewnić także integrację z ZFS (Zalando Fulfillment Solutions).

Według Jacinthy De Graaf (regionalnej kierowniczki Benelux Zalando) był to krok milowy, dzięki któremu Zalando może lepiej spełniać swoją ambicję stania się punktem wyjścia do zakupów modowych i lifestyle’owych. De Graaf dodaje: „Nasi holenderscy klienci często poszukują lokalnych i zaufanych marek i chcą mieć wszystkie ulubione produkty w jednym miejscu’’.

Jorrit Steinz (Prezes ChannelEngine) stwierdził: „Cieszymy się z tej nowej relacji pomiędzy Zalando i ChannelEngine. Jesteśmy w stanie automatycznie łączyć zarówno istniejących jak i nowych klientów w całej Europie ze stronami Zalando w poszczególnych krajach, dzięki czemu mogą oni szybko i elastycznie sprzedawać swoje produkty na tej największej platformie modowej.

Jak ChannelEngine może ułatwiać integrację innym klientom modowych

ChannelEngine.com łączy systemy sprzedawców z międzynarodowymi platformami i kanałami e-commerce, optymalizując sprzedaż, minimalizując czas, maksymalizując zyski i zasięg. Oferuje markom, dystrybutorom i detalistom zautomatyzowane systemy zamówień i zwrotów, umożliwiając przejście na wyższy poziom.

Nasi klienci mają okazję, aby zwiększyć swoją obecność w sieci i zostawić w tyle konkurencję korzystając z najbardziej kompleksowych rozwiązań integracyjnych, w ramach których ChannelEngine.com:

  • Automatycznie importuje i aktualizuje informacje produktowe z obecnej platformy, tak aby sklep internetowy, ERP lub PIM mógł pozostać główmy źródłem.
  • Synchronizuje zmiany magazynowe i cenowe na wszystkich platformach
  • Automatycznie generuje międzynarodowe faktury, uwzględniając europejskie zasady dotyczące VAT-u
  • Wdraża zaawansowane zasady cenowe, dzięki którym można uzyskać pożądane marże i magazynować produkty innych dostawców.
  • Ustawia dynamiczne filtry pozwalające na kontrolę oferty produktowej, np. informacje o minimalnych poziomach magazynowych, marży, cenie, itp.
  • Monitoruje sprzedaż i wysyłkę
  • Oferuje usługi tłumaczeniowe, aby sprostać wielojęzycznym wymogom w ramach sieci sprzedażowych

Wniosek

Segment modowy będzie nadal rósł na przestrzeni kilku najbliższych lat, a ponad jedna trzecia zakupów będzie odbywała się za pomocą kanałów internetowych. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami, aby zamówić prezentację.

źródło: https://www.channelengine.com/

Udostępnij :