Jak sprzedawać więcej na marketplace’ach

Marketplace’y stanowią dziś dużą cześć rynku e-commerce. Większość konsumentów rozpoczyna wyszukiwanie online na właśnie tam. Dlaczego? Marketplace’y mają znaczący zasięg i ułatwiają sprzedaż za granicą. Sprzedaż na nich daje dostęp do popularnych kanałów sprzedaży. ChannelEngine ma kilka wskazówek, jak i Ty możesz zwiększysz sprzedaż w sklepie.

Wybierz odpowiednie platformy handlowe 

Na początku, kluczowe jest ustalenie, które marketplace’y najbardziej odpowiadają Twoim produktom. Sprzedaż na platformach takich jak Amazon czy Bol.com jest obecnie najbardziej popularna. Tego rodzaju marketplace’y posiadają sprzedawców z niemal wszystkich kategorii. Sprzedając na bardzo popularnych witrynach musisz jednak mierzyć się z dużą konkurencją. Musisz także sprawdzić, czy z danego marketplace korzysta Twoja grupa docelowa. Wreszcie, kategorie produktów na marketplace’ie muszą pokrywać się z Twoją ofertą i kategoriami produktów.

Zapewnij szybką dostawę 

Dziś firmy nie konkurują tylko cenami. Równie ważna jest szybkość dostawy. Co więcej, szybka dostawa to klucz do sukcesu! Zakupów na ostatnią chwilę są powszechne, zwłaszcza wśród millenialsów. Gdy ktoś kupujen nowy telefon, oczywiste jest, że chce z niego korzystać od razu. Jeśli klient potrzebuje do niego obudowę, dostawa tego samego dnia byłaby dla niego idealnym rozwiązaniem. Właśnie dlatego zapisanie się do programów szybkiej dostawy zapewnia większą widoczność na marketplace’ach wśród klientów. 

Zaoferuj doskonałą obsługę klienta

Obsługa klienta jest równie istotnym czynnikiem osiągnięcia wysokiej konwersji. Klienci czują się docenieni, gdy sklep lub marketplace oferuje obsługę na wysokim poziomie. Co jest ważne dla klientów? Terminowa wysyłka. Szybka odpowiedź przez e-mail i czat. Możliwość wysyłki i zwrotu za darmo. Sprawny zwrot pieniędzy po oddaniu produktu. Troska o każdy z tych czynników, buduje pozytywne doświadczenie klienta. W ten sposób zwiększasz szansę, że klient wróci do Ciebie w przyszłości.

Wyróżnij się dobrymi opisami 

Standardowe właściwości produktu to opisy, które ma każdy produkt na rynku. Co więcej, mapowanie kategorii to coś, co robią prawie wszyscy sprzedawcy. Dlatego tak ważne jest podanie dodatkowych informacji, na przykład dodatkowych atrybutów lub tagów produktów. Atrybuty zaawansowane działają jak przymiotniki do produktów, aby zwiększyć widoczność wyszukiwania. ChannelEngine posiada opcję atrybutu, która umożliwia sprzedawcom wprowadzanie szczegółów do ich produktów na platformach handlowych dzięki czemu stają się oni bardziej widoczni dla Klientów.

Sprzedawaj więcej z ChannelEngine

Chcesz osiągnać sukces w e-commerce? Zostań klientem ChannelEngine. ChannelEngine to platforma integracyjna, która umożliwia sprzedawcom łączenie swoich produktów z marketplace’ami na całym świecie za pomocą jednego konta. Wyposażona w inteligentne narzędzia, umożliwi Ci czerpanie korzyści z rosnącej dominacji tej formy sprzedaży na rynku. Zwiększ przychody korzystając ze sprawdzonych i przyszłościowych kanałów sprzedaży.

5 kroków do sukcesu w e-commerce

Podsumujmy wskazówki. Po pierwsze, trafny dobór marketplaców, z których korzystają już potencjalni klienci. Po drugie,  gwarancja szybkiej i terminowej dostawę. Po trzecie, zaoferuj doskonałą obsługę. Zadowolony klient, wróci do Ciebie w przyszłości. Po czwarte, zoptymalizuj opisy produktu używając dodatkowych atrybutów lub tagów produktu, aby zwiększyć ich widoczność w wyszukiwaniu. Last, but not least, zostań klientem ChannelEngine. Rozwiązania ChannelEngine umożliwiają sprzedawcom łączenie swoich produktów z krajowymi i międzynarodowymi marketplace’mi. Inwestuj więcej i sprzedawaj więcej!

Udostępnij :