Przewodnik po wskaźnikach wydajności Amazona, które powinieneś używać w 2021 roku

Każdy sprzedawca e-commerce zna zasadę: wykorzystaj dostępne dane do zwiększenia sprzedaży. Na Amazon sprzedawcy prawdopodobnie będą świadomi znaczenia wskaźników Amazon KPI (Key Performance Indicator). Sprzedawcy i marki mogą łatwo uzyskiwać, zarządzać i oceniać swoje Amazon KPI korzystając z mnóstwa danych i rozwiązań analitycznych na wyciągnięcie ręki. Sprzedawcy i marki Amazon mogą wykorzystywać te wskaźniki KPI do monitorowania danych i tworzenia praktycznych spostrzeżeń, które pasują do ich celów długo- i krótkoterminowych.

 

Utrzymywanie kontroli nad swoimi wskaźnikami jest niezbędne, jeśli chcesz dotrwać do końca i osiągnąć sukces – niezależnie od tego, czy chodzi o rozpoznawalność marki, przychody, przyciąganie nowych klientów, czy przeprowadzanie analizy KPI Amazon.

 

Niestety, Seller Central nie ułatwia życia sprzedawcom a platformie Amazon. Może to być źródłem wielkiej frustracji, ponieważ istnieją pewne funkcje, które nie działają dobrze w Centrum Sprzedawcy lub w ogóle nie są oferowane. Większość sprzedawców sprzedaje bez pokrycia ze względu na ograniczenia podstawowego interfejsu raportowania na Amazon.

 

Jedną z najczęstszych skarg sprzedawców na temat Centrum Sprzedawcy są dostarczane przez niego dane. Jaki jest tego powód? Potrzebne informacje są często niedostępne. Załóżmy, że próbujesz poprawić jakość swojej aukcji. W przypadku dodatkowych zdjęć i filmów zawartych w Twoich aukcjach nie będziesz mieć możliwości uzyskania danych dotyczących średniego czasu sesji ani liczby wyświetleń. Oznacza to, że nie masz jasnego obrazu tego jak radzą sobie Twoje aukcje, co utrudnia ustalenie co należy poprawić. Zostajesz zdany na własne narzędzia, z którymi musisz sobie poradzić.

 

Nawet jeśli informacje są dostępne w Centrum Sprzedawcy, często są pozyskiwane z innych danych. Możesz uzyskać ogólne wyobrażenie, ale nie uzyskasz szczegółowego podziału poszczególnych elementów.

 

Nawet bardziej doświadczeni spośród nas uważają, że Centrum Sprzedawcy jest frustrujące. Oto, co myślą:

 

„Odkryłem, że jest wiele problemów z łatwością raportowania w Centrum Sprzedawcy. Dane PPC są przechowywane tylko przez kilka miesięcy, w przeciwieństwie do wielu innych dostępnych narzędzi. ACOS informuje na temat sprzedaży, w tym podatku VAT, co nie jest pomocne i nie ma danych TACOS do wyświetlenia, które uważamy za o wiele bardziej przydatne KPI. Możliwość zobaczenia podziałów między produktami ubocznymi sprzedaży organicznej i PPC jest również problemem, a raportowanie sprzedaży w celu zauważenia trendów w różnych okresach jest trudne, szczególnie jeśli narzędzie może zrobić to za naciśnięciem jednego przycisku”.

 

Rupert Segal, OTL Ltd Wielka Brytania

 

 

„Jedną z moich największych frustracji związanych z danymi z Centrum Sprzedawcy na Amazonie jest brak możliwości przeglądania danych specyficznych dla SKU w czasie. Sprawdzanie takich rzeczy, jak dzienne zmiany w sesjach lub sprzedanych jednostkach, to świetny sposób na zmierzenie zmian wydajności w czasie, ale dostęp do tych danych zbiorczych możesz uzyskać tylko dla konta przez lub na SKU zagregowanych w całym przedziale czasowym, a nie dzień po dniu w tym czasie. To wszystko tworzy wiele niepotrzebnej pracy, aby zobaczyć porównanie na podstawie ram czasowych.”

Michael Begg

 

 

Pomimo świadomości, jak ważna jest praca nad osiągnięciem i utrzymaniem sprzedaży, wbudowane raportowanie w Centrum Sprzedawcy może być skomplikowane, rozczarowujące i ograniczone. Amazon Seller Central może być niezwykle frustrujące ze względu na ograniczenia raportowania i trudności w wydobyciu danych.

 

Sprzedawcy nie muszą zgadywać, jak zwiększyć zaangażowanie klientów i wysiłek związany z ich pozyskiwaniem, jeśli wiedzą gdzie szukać ważnych danych, jak je wykorzystać i jak polegać na pomiarach, aby utrzymać się na właściwym torze i umożliwić sobie rozwój biznesu Amazon. Aby pomóc sprzedawcom w korzystaniu z ich danych Amazon, stworzyliśmy przewodnik po wskaźnikach, które musisz śledzić na rynku.

 

Spis treści

 

1 Ranking Produktów

2 Wskaźnik nieudanych zamówień (ODR)

2.1 Wskaźnik negatywnych opinii

2.2 Odsetek zgłoszonych roszczeń od A do Z

2.3 Stawka obciążenia zwrotnego usługi

3 Wskaźnik anulowania przed realizacją

4 Opóźniona stawka wysyłki (LSR)

5 Wskaźnik niezadowolenia ze zwrotu

6 Indeks wydajności zapasów (IPI)

7 Sprzedaż i ruch

8 Całkowita sprzedaż (sprzedaż zamówionych produktów i sprzedaż produktów brutto)

Zamówione jednostki

10 Sesje

11 Kup Box Percentage

12 Procent sesji jednostek lub współczynnik konwersji

13 Wskaźnik nieudanych faktur

14 Narzędzie do śledzenia wskaźników wydajności Amazon

 

Ranking produktów

Doświadczeni sprzedawcy wiedzą, że zdecydowana większość klientów nigdy nie wychodzi poza pierwszą stronę wyników wyszukiwania, a zdecydowana większość z nich wybiera jeden z pięciu najlepszych wyników. Ranking najlepszych sprzedawców Amazon (BSR) jest bez wątpienia jednym z najważniejszych wskaźników do monitorowania na tej platformie. Ranking Twojego produktu ma znaczący wpływ na to, czy klient się nim zainteresuje.

 

Do określenia rangi produktu wykorzystuje się różne czynniki, jednak głównym elementem wpływającym na ranking jest historia sprzedaży produktu na Amazon. Ranking Bestsellerów jest aktualizowany co godzinę, aby odzwierciedlać nie tylko historyczne dane sprzedażowe, ale także te aktualne. Kiedy klient przeprowadza wyszukiwanie produktów, zaawansowane algorytmy Amazon określają, które produkty najlepiej pasują do zapytania klienta i przedstawiają najbardziej odpowiednie opcje.

 

Produkt o wyższej pozycji sprzedaje się szybko, co jest dobre, ale zwykle wskazuje też na ostrą konkurencję i niskie marże. Wskaźnik rankingu produktów Amazon jest doskonałym źródłem informacji, które pozwalają określić, które produkty mają być sprzedawane na Amazon. Miernik ten powinien decydować o Twojej decyzji przy wyborze zasobów do sprzedaży. Powinieneś starać się unikać produktów z wyjątkowo niskimi rankingami BSR, ponieważ te produkty raczej nie będą się dobrze sprzedawać.

 

Znalezienie najlepszej oceny to delikatna żonglerka. Jeśli jednak możesz znaleźć produkt, który Twoim zdaniem ma potencjalną szansę rynkową i zysk, a także miejsce na optymalizację i poprawę BSR, to jest to idealne miejsce, do którego należy dążyć.

 

Wskaźnik nieudanych zamówień (ODR)

Zasadniczo Twój ODR to liczba klientów, którzy mają złe doświadczenia z Tobą jako sprzedawcą.

 

Wskaźnik nieudanych zamówień to coś, o co powinni martwić się wszyscy sprzedawcy Amazon. Ta metryka jest jednym z najważniejszych pomiarów śledzonych przez Amazon i służy do oceny Twojego zdrowia jako sprzedawcy. Jest on śledzony, aby zapewnić, że nie więcej niż 1% zamówień sprzedawcy przejdzie w tryb „wady”.

 

Ma moc decydowania, kto wygra (lub przegra) najważniejsze pudełko zakupowe Amazon.

 

Czasami powoduje dezaktywację kont.

 

Zawsze śledzi, którzy sprzedawcy konsekwentnie zapewniają pozytywne wrażenia klientów, a także którzy konsekwentnie nie spełniają oczekiwań klientów.

 

Wskaźnik Nieudanych Zamówień jest obliczany przy użyciu trzech elementów:

 

Wskaźnik negatywnej opinii

Negatywna informacja zwrotna przez klienta oznacza słabą obsługę klienta. Słabe doświadczenie klienta spowoduje więcej negatywnych opinii i wysoki wskaźnik wad zamówienia. Będzie to obliczane na podstawie łącznej liczby zamówień otrzymanych w danym okresie.

 

Odsetek złożonych roszczeń od A do Z

Jeśli klient jest niezadowolony z zamówienia zakupionego od sprzedawcy zewnętrznego, a klient i sprzedawca nie byli w stanie rozwiązać problemu za pośrednictwem wiadomości e-mail między nimi dwoma, klient ma możliwość skontaktowania się bezpośrednio z Amazonem w celu rozwiązania problemu.

 

Twierdzenia A do Z to zła wiadomość dla sprzedawców, ponieważ są interpretowane jako wskazówka, że ​​sprzedawca nie jest w stanie samodzielnie rozwiązać problemów z klientami Amazon.

 

Wskaźnik obciążenia zwrotnego usługi

Obciążenia zwrotne to opłaty kartą kredytową, które klient kwestionuje. Jeśli ktoś zażąda zwrotu pieniędzy, może to mieć wpływ na odsetek nieudanych zamówień. Ludzie proszą o zwrot pieniędzy z różnych powodów, np. oszustw, złej obsługi, otrzymania uszkodzonych towarów lub nieotrzymania pieniędzy za zwrot. Jeśli obciążenie zwrotne karty kredytowej zostało spowodowane przez obsługę klienta, wpłynie to na odsetek nieudanych zamówień.

 

Są to główne czynniki, które Amazon bierze pod uwagę przy obliczaniu wskaźnika nieudanych zamówień. Nigdy nie powinieneś przestać traktować priorytetowo wskaźnik nieudanych zamówień na Amazon. Jeśli chcesz, aby Twój sklep na tej platformie przyciągał klientów, musisz utrzymać wskaźnik ODR poniżej 1%.

 

Wskaźnik anulowania przed realizacją

Jest to procent zamówień anulowanych przez sprzedającego przed ich wysłaniem.

 

Ta metryka obejmuje wszystkie anulowania zamówień i produktów zainicjowane przez sprzedawcę, z wyjątkiem tych, których zażądał klient za pośrednictwem opcji anulowania zamówienia na koncie Amazon. Oczekujące zamówienia lub przedmioty anulowane bezpośrednio przez klienta na Amazon nie są uwzględniane.

 

Na przykład, jeśli otrzymałeś 100 zamówień, ale anulowałeś 5 z nich zanim zdążyłeś je wysłać z magazynu, w rezultacie otrzymasz 5% wskaźnik anulowania, co nie jest tym, czego byś chciał. Stawka ta jest obliczana poprzez podzielenie liczby anulacji przez liczbę zamówień złożonych w tym samym czasie.

 

Niezbędne jest upewnienie się, że produkty, które oferujesz na Amazonie, są dostępne w magazynie i gotowe do wysyłki. Anulowanie zamówienia lub pojedynczych pozycji w ramach zamówienia przed realizacją jest zazwyczaj spowodowane brakiem produktu w magazynie.

 

Sprzedawcy muszą utrzymywać CR poniżej 2,5 procent. Ponadto, jeśli sprzedawca jest zmuszony anulować wiele zamówień z powodu błędu w cenie lub inwentarzu, sprzedawca może szybko znaleźć się w gorącej wodzie z Amazonem i zmierzyć się z dezaktywacją konta. Dodatkowo, w krótkim okresie, wysoki wskaźnik anulowania szkodzi również wynikom finansowym, ponieważ niezrealizowany produkt lub zamówienie skutkują utratą przychodów dla Twojej firmy.

 

 

Opłata za opóźnioną wysyłkę (LSR)

Odsetek zamówień z potwierdzeniem wysyłki, które zostały zrealizowane po jej przewidywanej dacie jest określany jako wskaźnik opóźnionej wysyłki. Nie ma nic bardziej irytującego dla klienta niż otrzymanie zamówienia po przewidywanym terminie dostawy. Opóźnione dostawy skutkują negatywnymi recenzjami, więc terminowa wysyłka ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia satysfakcji klienta.

 

Jeśli wysyłka zamówienia nastąpi później o dwa lub więcej dni, Amazon uzna, że ​​spóźniłeś się. Ten wskaźnik jest obliczany na podstawie od tygodniowej do miesięcznej bazy. Jeśli wskaźnik opóźnienia wysyłki zbliża się do 4%, Amazon wyśle ​​Ci powiadomienie.

 

Kiedy się nad tym zastanowić, dwa dni to dość hojny próg, więc nie jest to trudny cel do osiągnięcia, chociaż czasami może się to nie udać. Kiedy konsekwentnie wysyłasz swoje produkty z opóźnieniem, sprawia to wrażenie, że Twoja firma jest niechlujna, zdezorganizowana i nie przejmuje się satysfakcją klienta. Dlatego LSR jest kolejnym wskaźnikiem, na który warto zwracać uwagę, aby zapewnić najlepszą możliwą obsługę klienta dla grupy docelowej.

 

Wskaźnik niezadowolenia ze zwrotu

Wskaźnik niezadowolenia ze zwrotów został dodany do pulpitu sprzedawcy Amazon, śledzi on zadowolenie konsumentów ze sposobu obsługi zwrotów. Wynik jest oparty na odsetku uzasadnionych próśb o zwrot, na które nie udzielono odpowiedzi w ciągu 48 godzin, zostały one niesłusznie odrzucone lub otrzymały negatywne recenzje od klientów. Zasadniczo dane te reprezentują odsetek konsumentów, którzy byli niezadowoleni z Twoich odpowiedzi na konwersacji pomiędzy kupującym i sprzedającym.

 

Wskaźnik niezadowolenia ze zwrotów został opracowany przez Amazon, aby pomóc sprzedawcom zrozumieć, gdzie mogą poprawić wrażenia klienta ze zwrotów i uniknąć zarzutów i negatywnych recenzji.

 

Wskaźnik analizuje trzy główne obszary po przetworzeniu zwrotu:

 

Wskaźnik negatywnej opinii zwrotnej: gdy żądanie zwrotu ma negatywną opinię kupującego.

Wskaźnik późnych odpowiedzi: brak odpowiedzi w przypadku zwrotu w ciągu 48 godzin.

Nieprawidłowy współczynnik odrzuceń: gdy zwrot jest nieprawidłowo odrzucony.

 

W panelu stanu swojego konta sprzedawca może zobaczyć swoje oceny:

 

Dobry — jeśli ta kolumna ma zielony znacznik wyboru, wyniki sprzedawcy spełniają cel Amazona dla tego wskaźnika.

Średni — żółty znacznik wyboru, który wskazuje, że wydajność sprzedawcy obecnie nie spełnia oczekiwań Amazona dotyczących tego wskaźnika.

Słaby – czerwony znak „X” w tej kolumnie oznacza, że ​​skuteczność sprzedawcy jest obecnie poniżej celu Amazon dla tego wskaźnika.

Chociaż Twoje konto nie zostanie zawieszone ani nie wpłynie to na Twoje główne wskaźniki, nadal powinieneś dążyć do budowania dobrych relacji sprzedawca-kupujący, aby uniknąć klientów składających roszczenia od A do Z.

 

Indeks wydajności zapasów (IPI)

Indeks wydajności zapasów to stosunkowo nowy wskaźnik wprowadzony przez Amazon, aby zapewnić, że wszystkie zapasy poruszają się wystarczająco szybko, pozostawiając wystarczająco dużo miejsca w FBA na przedmioty na żądanie

 

IPI to wynik, który Amazon przypisuje sprzedawcom, aby określić, jak dobrze zarządzają swoimi zapasami. Wynikowi przypisywana jest wartość z zakresu od 0 do 1000, a sprzedający mogą zobaczyć swój aktualny wynik na swoim panelu zapasów w Centrum Sprzedawcy. Amazon określa docelowy wynik na podstawie ilości pamięci masowej, której zdaniem Amazona będzie potrzebować, aby pomieścić wszystkie produkty na żądanie w danym kwartale.

 

IPI, podobnie jak wiele decyzji Amazona dla sprzedawców, wydaje się obracać głównie wokół przepełnionych magazynów Amazona i prób nakłonienia sprzedawców do lepszej optymalizacji ich zapasów.

 

Co jest jednak frustrujące, Amazon odmawia komentarza na temat sposobu obliczania IPI.

 

Obecnie Amazon twierdzi, że trzy czynniki wpływają na Twój wynik IPI:

 

Nadmiar zapasów musi zostać zmniejszony, aby zwiększyć rentowność

Zwiększenie sprzedaży w celu zrównoważenia zapasów tygodni ochrony

Upewnienie się, że zapasy są dostępne do zakupu, rozwiązując aukcje osierocone

Zwiększanie sprzedaży poprzez ciągłe uzupełnianie zapasów popularnych produktów

Karami za kiepski wynik IPI są ograniczenia przechowywania zapasów i wyższe opłaty za przechowywanie (dokładnie 10 USD/CFT).

 

W swojej ostatniej aktualizacji Amazon ogłosił, że wynik IPI zostanie obniżony do 450. Oznacza to, że dopóki wynik IPI sprzedawcy pozostanie powyżej 450, nadal będą mieli nieograniczone miejsce do przechowywania w magazynach FBA.

 

Sprzedaż i ruch

Nie daj się złapać w pułapkę skupiania się tylko na recenzjach, wysokie zaangażowanie w stronę również nie jest bez znaczenia. Recenzje to tylko jeden aspekt Twojego rynku i są nieco bardziej iluzoryczne niż zimne i twarde fakty dostarczane przez Amazon Business Reports. We wszystkich statystykach ukryta jest historia Twojego sklepu. Pokazuje, w jaki sposób nowi i powracający klienci angażują się w Twoje produkty, jak często je zamawiają i ile produktów są w stanie zamówić jednocześnie.

 

Może to być trochę przytłaczające, ale następujące wskaźniki pojawiają się w sekcji Sprzedaż i ruch i wszystkie wpływają na ranking produktu.

 

Całkowita sprzedaż (sprzedaż zamówionych produktów i sprzedaż produktów brutto)

Jest to po prostu cena Twojego produktu pomnożona przez liczbę zamówionych jednostek, co daje całkowitą wartość sprzedaży. Twoja sprzedaż brutto jest równa sumie sprzedaży towarów, ilości zamówionego opakowania prezentowego i zamówionej kwoty wysyłki. Weź pod uwagę skumulowaną kwotę, jaką Twoi konsumenci wydali na Twój produkt, w tym opłaty niezwiązane z produktem.

 

Zawsze powinieneś dokładnie wiedzieć, ile pieniędzy zarabiasz na swoim sklepie Amazon. Monitorując całkowitą sprzedaż, będziesz w stanie śledzić całkowite przychody z produktu zarówno z dodatkami, z kosztami wysyłki, jak i bez nich. Daje Ci to dane netto i brutto do pracy z nimi. Skorelowanie całkowitej sprzedaży z jednostkami uporządkowanymi wraz z wyświetleniami stron i sesjami pomoże Ci zobaczyć, jak działa Twoja firma jako całość.

 

Zamówione jednostki

Ta metryka pokazuje po prostu szczegółowo liczbę produktów, które klienci zamówili u Ciebie. Użyj tych wskaźników, aby śledzić zamówienia jednostek i odnajdować szczyty i spadki niektórych liczb. Zasadniczo im więcej sprzedasz jednostek, tym wyższa pozycja w rankingu. Ostatecznie będzie to miało bezpośredni wpływ na pozycję Twojego produktu w Amazon. Sprzedawanie jednostek powinno znajdować się na szczycie twojej listy priorytetów, a jeśli tak nie jest, powinieneś jak najszybciej zbadać, dlaczego.

 

Sesje

Dla sprzedawców Amazon metryka sesji może być źródłem wielkiego niepokoju, więc nie czuj się źle, jeśli jej koncepcja umknie ci na chwilę. Mówiąc prościej, Sesje to tylko sposób śledzenia ruchu. Rozważ to w ten sposób:

 

Klienta, który wchodzi do Twojego sklepu na Amazonie, można traktować jako sesję. Widzi jeden produkt, ale nie dodaje go do koszyka. Następnie widzi drugi produkt i dodaje do koszyka dwie sztuki, a potem widzi trzeci produkt i dodaje kolejną jednostkę. Następnie może wybrać inne przedmioty, przeczytać ich etykiety, włożyć niektóre do koszyka, a niektóre odłożyć z powrotem na półkę.

 

Tak więc, nawet jeśli spojrzał na kilka pozycji (a tym samym zwiększył liczbę odsłon), co dało w sumie cztery odsłony, wszystko to wydarzyło się w ciągu jednej podróży na zakupy (lub jednej sesji).

 

Amazon liczy to jako jedną sesję. Jeśli liczba odsłon strony jest prawie równa liczbie sesji, może to być negatywny wskaźnik. Może to oznaczać, że nie podtrzymujesz zainteresowania klienta i masz problemy ze strategią cenową, opisem produktu itp. Niemniej jednak będziesz mieć możliwość wprowadzenia zmian, które wpłyną na wyświetlenia strony i dane sesji.

 

Kup Box Percentage

Kiedy klient odwiedza listę produktów, po prawej stronie pojawia się Buy Box i pokazuje, co Amazon określa jako najlepszą cenę dla konsumenta. Aby tam się pojawić, sprzedający muszą spełniać kryteria oparte na wydajności, a jeśli więcej niż jeden kwalifikujący się sprzedawca sprzedaje ten sam produkt, Buy Box będzie konkurencyjny. Procent Buy Box wskazuje, jak często konsumenci widzieli tam Twój produkt.

 

Jeśli procent Buy Box jest wysoki, jest to pozytywny znak, ponieważ oznacza to, że regularnie wygrywasz okienko zakupu, co oznacza, że ​​Amazon uważa, że ​​Twój produkt jest dobrą ofertą i chce go pokazać konsumentom i ​​prawdopodobnie więcej sprzedasz.

 

Jeśli jednak Buy Box jest niski, zastanów się, czy Twój produkt był kiedykolwiek niedostępny lub czy konkurujesz z innym sprzedawcą o pole zakupu. Upewnij się, że Twoje produkty są konkurencyjne cenowo i zawsze dostępne w magazynie, aby zmaksymalizować Twoje szanse na umieszczenie ich w Buy Box. Jeśli to możliwe, możesz też spróbować zaoferować bezpłatną wysyłkę i upewnić się, że zawsze oferujesz doskonałą obsługę klienta.

 

Procent sesji jednostkowej lub współczynnik konwersji

Współczynniki konwersji Amazon są jednym z najważniejszych wskaźników dla sprzedawców, ale często są one zapominane przez większość sprzedawców FBA i nie jest to najłatwiejsza rzecz do pobrania z Centrum Sprzedawcy. Współczynnik konwersji jest kluczowym czynnikiem w Algorytmie A9 Amazona, aby Twoja firma była rentowna, ponieważ pomaga Ci uzyskać wyższą pozycję w Amazon dla Twoich docelowych słów kluczowych.

 

Twoja dzienna liczba sprzedaży NIE jest taka sama jak procent sesji jednostkowej, znany również jako współczynnik konwersji. Współczynnik konwersji to liczba sprzedaży (całkowita sprzedaż) podzielona przez liczbę odwiedzin Twojej aukcji (sesje). Twój współczynnik konwersji to procent, który otrzymujesz.

 

Trudno powiedzieć, co decyduje o „zdrowym” współczynniku konwersji Amazon, ponieważ różni się on w zależności od sprzedawanych produktów. Średnio rozsądny współczynnik konwersji na Amazon powinien wynosić od 10% do 15%.

 

Wskaźnik konwersji wskazuje, ile zysków generuje firma. Potrzebujesz wysokiego współczynnika konwersji, ponieważ oznacza to, że ludzie odwiedzają Twoją witrynę i kupują Twoje produkty. Wysoki współczynnik konwersji oznacza, że ​​produkt dobrze się sprzedaje, a klienci są zainteresowani jego zakupem. Jeśli Twój współczynnik konwersji jest niski, musisz zmienić strategię, aby uzyskać lepsze wyniki.

 

Chociaż Amazon nie zawiesi Twojego konta z powodu niskich konwersji, w Twoim najlepszym interesie jest utrzymanie wysokiego rankingu strony i dokonywanie sprzedaży! Można to zrobić, przeprowadzając badanie słów kluczowych, tworząc atrakcyjne opisy produktów, przesyłając wysokiej jakości obrazy, utrzymując produktywność cenową i wysyłając kolejne wiadomości e-mail do klientów, którzy niedawno dokonali zakupu.

 

Wskaźnik nieudanych faktur

Ta metryka jest całkiem nowa. W czerwcu 2020 r. Amazon ogłosił nową metrykę wydajności w Account Health: Współczynnik nieudanych faktur.

 

Aby zachować zgodność z nową polityką fakturowania Amazon Business i utrzymać wskaźnik nieudanych faktur na poziomie 0%, musisz zarejestrować się w celu:

 

  • Usługi obliczania podatku VAT Amazon (dla sprzedawców zarejestrowanych VAT)

LUB

  • Automatycznego generowania paragonów (dla sprzedawców niezarejestrowanych VAT) po zadeklarowaniu zwolnienia z podatku VAT

Tak więc, jeśli nie wyślesz faktury (lub paragonu) do klienta biznesowego w ciągu 24 godzin od otrzymania zamówienia, otrzymasz ocenę, która podniesie Twój wskaźnik nieudanych faktur. Jeśli wskaźnik wzrośnie powyżej 5%, Amazon może zawiesić Twoje konto.

 

Narzędzie do śledzenia wskaźników wydajności na Amazonie

Twoje wskaźniki wydajności mają wpływ na sukces Twojego sklepu na Amazonie. Powinieneś mieć na nie oko przez cały czas, aby wiedzieć, gdzie stoi Twój sklep.

 

Jeśli Twój sklep Amazon działa dobrze, Twoje rankingi będą to odzwierciedlać. Konwersje i pozytywne wrażenia użytkownika pomogą Twoim produktom uzyskać wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania. Zdobędziesz więcej wartościowych leadów i zwiększysz wydajność swojego sklepu.

 

Ale przy tak wielu metrykach do monitorowania rozumiemy, że może to być przytłaczające — nie wspominając o tym, że wciąż dodają nowe metryki do Account Health.

 

Podstawowy interfejs raportowania w Amazon może nie wystarczyć, aby przyspieszyć działania sprzedażowe. Dlatego potrzebujesz narzędzia, które pomoże Ci śledzić wskaźniki wydajności Amazon

 

Na szczęście MerchantSpring jest tutaj, abyCi  pomóc!

 

Nasz pulpit nawigacyjny Amazon Advertising pokazuje wyniki w czasie rzeczywistym na Twoim koncie Amazon. Gromadzimy i łączymy dane dotyczące skuteczności reklam Amazon w Twoim imieniu, abyś mógł skupić się na spostrzeżeniach i podejmowaniu decyzji, wiedząc, że Twoje dane dotyczące skuteczności są na wyciągnięcie ręki.

 

Zobacz, co inni sprzedawcy mówią o naszym narzędziu do raportowania:

 

„Analiza moich danych sprzedażowych jest dla mnie bardzo ważna. Podoba mi się, że MerchantSpring zapewnia szybki, przejrzysty widok wszystkich działań sprzedażowych w jednym miejscu, jednocześnie pozwalając mi głębiej zagłębić się w trendy dla poszczególnych sklepów. Obsługa klienta była doskonała, gorąco polecam!”

James Parker, Wielka Brytania

 

„Bardzo przydatne narzędzie dla osób z wieloma kontami na rynku.

„Najskuteczniejszy sposób, aby być blisko wskaźników sprzedaży/wydajności (nie trzeba już logować się do wielu kont sprzedaży)”

„Świetne sugestie dotyczące aukcji w serwisie eBay, które również zwiększają wydajność”

Robert Jeffs, Australia

 

„Jestem bardzo zadowolony z produktu. Nie znalazłem żadnych innych narzędzi, które pozwoliłyby mi zobaczyć dane sprzedaży w czasie rzeczywistym ze wszystkich moich kanałów sprzedaży w jednym miejscu.”

Tiffany Etterling, Stany Zjednoczone

 

 

Ale po co eksperymentować? Chętnie Ci pomożemy! Skontaktuj się z nami: krzysiek@marketplaceme.com, +48 507049 987

Udostępnij :