Tytuły dostosowane do wyszukiwań. Jak je tworzyć?

Nadanie swoim produktom mocnych tytułów dostosowanych do wyszukiwań, gra istotną rolę w strategii marketingowej. Ale co można uznać za dobry tytuł i jak można zwiększyć jego widoczność na platformach?

Czym dokładnie jest „dobry tytuł”?

  1. Jednym z istotnych aspektów, o których należy pamiętać jest dostosowanie tytułu do wyników wyszukiwań potencjalnych nabywców. Na przykład, kiedy klienci chcą kupić plecak, najprawdopodobniej będą go szukali po marce, typie i/lub kolorze. Oznacza to, że tytuł produktu musi zawierać w sobie wiele różnych cech. Na przykład: marka – nazwa produktu – typ – rozmiar – styl – kolor – stan. Im bardziej wyróżniające cechy zostaną wprowadzone do tytułu, tym łatwiej dany produkt znajdzie się wysoko na liście wyników wyszukiwania.
  2. Kolejną kwestią, którą należy rozważyć jest długość tytułu, która może różnić się zależnie od platformy. Na przykład, na Amazon nie powinna ona przekraczać 60 znaków, choć w wielu przypadkach zasada ta nie jest do końca przestrzegana. Należy też podkreślić, że na Amazon.de „ostre” S(ß), ä, i á są liczone jako znaki podwójne. Z kolei Bol.com zaleca tytułu do 70 znaków; ale zezwala na ich wydłużenie do 100 znaków, zależnie od kategorii. Na obydwu platformach spacja jest także liczona jako znak. Ale jeżeli chcesz, aby Twoje produkty znalazły się w serwisach zakupowych, w tytułach powinieneś zawrzeć wyłącznie wartościowe informacje w skróconej, ale komunikatywnej formie. Krótko mówiąc, jeżeli sprzedajesz swoje towary na kilku platformach, zwróć uwagę na różne wymagania dotyczące tytułów i danych w każdym z tych kanałów.
  3. Na koniec należy zawsze pamiętać, aby umieścić najważniejsze informacje na początku tytułu. Dlaczego? Bo klienci poświęcają średnio 2-3 sekundy na jego skanowanie. Co więcej, długie tytuły są często wyświetlane jedynie częściowo w wynikach wyszukiwania, pomijając najważniejsze informacje. Na przykład, jeżeli kupujący szuka telefonu komórkowego, to wyświetlonych zostaje zaledwie pierwszych 25-35 znaków.

Gotowy do pracy? Oto jak możemy Ci pomóc.

ChannelEngine umożliwia tworzenie mocnych tytułów dostosowanych do wyszukiwania w prosty i skuteczny sposób. Wśród wielu użytecznych funkcjonalności oferujemy między innym inteligentne zasady i opcję tagów zamiany. Dzięki inteligentnym zasadom można dodawać spersonalizowane zasady oparte zarówno na własnych jak i wbudowanych polach ChannelEngine.

Gdy wprowadzisz wszystkie cechy swoich produktów do systemu korzystając z opcji tagów zamiany, możesz wskazać, które z nich chcesz umieścić w tytułach. Dzięki temu nie będziesz musiał tworzyć i edytować każdego tytułu ręcznie. Przyjrzyjmy się następującemu przykładowi: jeżeli sprzedajesz czerwone tenisówki i ich tytuł brzmi „czerwone buty”, to być może nie brzmi to wystarczająco konkretnie. Aby temu zaradzić, można przeredagować tytuł na „czerwone tenisówki” z następującymi tagami zamiany: {CE: Name|Replace{Shoes|Sneakers}}. Można też wyróżnić swój tytuł korzystając wyłącznie z wielkich liter. I tak „czerwone buty” staną się „CZERWONYMI BUTAMI”, jeżeli zastosujesz następujący tag zamiany {CE: Name|ToUpper}. Można także zrezygnować ze spacji, aby zaoszczędzić na liczbie znaków {CE: Name|Trim}.

Można łączyć ze sobą różne pola i tekst statyczny w jedną wartość definiując mapowanie za pomocą tagów zamiany. Poza zmianą wartości pola tytułu, możesz także zastosować bardziej zaawansowane działania w przypadku treści tagów zamiany.

Udostępnij :